אזרחות הונגרית – כך תדעו אם גם לכם מגיע

מאז שהונגריה נכנסה לאיחוד האירופאי, ישראלים רבים מגלים עניין בלהפוך לאזרחי מדינה זו. באופן כללי, מי שהוא צאצא של אזרח הונגרי יכול לקבל אף הוא את האזרחות הנכספת, וכך גם כל צאצאיו מעכשיו והלאה.

מי שיש לו אזרחות הונגרית יכול להוציא באופן מיידי גם דרכון הונגרי שמהווה שער כניסה חשוב לאירופה, עם מגוון הטבות כלכליות רבות משמעות. האם גם אתם יכולים להפוך לאזרחי הונגריה ולזכות בדרכון היוקרתי? להלן רשימת התנאים כמו גם הדרכים לעשות זאת באופן המהיר ביותר.

עיקרי חוק האזרחות ההונגרי

חוק האזרחות ההונגרי חוקק בשנת 1957 ולאחר מכן עבר תיקונים (שאינם רלבנטיים לענייננו) בשנת 1993. החוק מאוד סבוך וכולל את כל התנאים שמאפשרים לאדם להפוך לאזרח במדינה זו. ע"פ החוק, יש להתייחס לכל מקרה בהתאם לשנת לידתו של האדם בו דנים תוך התייחסות לשנה שבה חוקק החוק (כאמור, 1957).ומה החוק  אומר? להלן עיקרי הדברים:

  • לידה לפני שנת 1957 – החוק מחמיר ונותן משקל מלא לאזרחותו של האב בלבד. למעשה, מי שנולד לפני שנת 1957 לאם הונגריה בלבד הוא אינו אזרח הונגרי. מי שנולד לפני שנת 1957 לאב הונגרי, יקבל את האזרחות.
  • לידה לאחר שנת 1957 – די שאחד ההורים יהיו אזרחים הונגריים על מנת לקבל את האזרחות.

יש לציין כי האזרחות מתייחסת למי שנולד בתוך תחומי הונגריה בלבד, כאשר יש לקחת בחשבון כי תחומים אלו השתנו במהלך השנים בשל שליטתה של הונגריה על שטחים רבים שכיום שייכים למדינות אחרות (רומניה, קרואטיה, צ'כוסלובקיה ועוד).

במידה וקרוב משפחתכם נולד באחד התחומים שכיום משתייכים למדינה אחרת, תיאלצו להוכיח בנוסף לקשר הדם גם שליטה בשפה ההונגרית על בוריה. עניין השפה מתבקש גם במקרה של בקשת אזרחות עבור אדם הנשוי לאזרח הונגרי (נישואין של 5 שנים מינימום במקרה שיש ילדים ו- 10 שנים מינימום אם אין ילדים), אך במקרה הזה אין אפשרות להוריש את האזרחות הלאה.

אל תוותרו על התקשרות עם משרד עורכי דין מקצועי

האפיק של הוצאת אזרחות הונגרית הוא מהיר יותר לעומת מדינות אחרות באירופה בעת בקשת קבלת דרכון אירופאי, מאחר והחקר ההיסטורי מתרכז בטווח שנים קטן בהרבה לעומת מה שנדרש ממגורשי ספרד ופורטוגל למשל.

יחד עם זאת, רצוי לפעול באופן מושכל ולעבור את ההליך באמצעות משרד עורכי דין המתמחה בעניין. משרד שכזה יעזור לכם בכל החקר המקדים, בהשגת כל המסמכים הרלוונטיים ותרגומם להונגרית, תוך השגת חותמת אפוסטיל, ולעיתים אף בוויתור על הדרישות למבחן השפה, באמצעות הצגת טיעונים רלוונטיים בפני מקבלי ההחלטות בעניינכם.

בסופו של דבר, משרד עורכי דין מקצועי ובעל ניסיון אמור להשיג לכם את האזרחות ההונגרית בטווח מקסימאלי של בין שנה לשנה וחצי במרבית המקרים, מה שיזכה אתכם גם בדרכון הונגרי יוקרתי המספק יתרונות רבים כאזרחי אירופה. שיהיה בהצלחה!